לוגו מותג ישראלי - מיתוג עסקי

שאלה מצוינת! בטוח לא פעם שאלתם את עצמכם מה זה מיתוג עסקי, או מה זה מיתוג בכלל.
הגדרת המילה מיתוג היא אפיון בולט ומבדל של חברה, אדם או מוסד.

בהגדרת המושג "מיתוג עסקי" אנו שואלים את עצמנו איך נאפיין ונבדל את העסק, השירות או המוצר אותו אנו מוכרים, מעסקים אחרים בתחום.

למיתוג חשיבות רבה והשפעה נרחבת על העסק.

מיתוג נכון בעל נוכחות חזקה יוביל למעין "חוזה פסיכולוגי" בין העסק לצרכן אשר יצור נאמנות מותגית שבסופו של דבר תקל על תהליך הרכישה של הצרכן ולהגדלת ההכנסות של בעל העסק.

לתיק עבודות של "מותג ישראלי" לחצו כאן.

להזמנת שירותי מיתוג עסקי לחצו כאן.

 

מה זה מיתוג עסקי - מותג ישראלי

 

בחירת שם לעסק

בחירת שם לעסק - מותג ישראלי

 

בתחילת תהליך המיתוג נבחר שם לעסק.

בחירת שם לעסק זה כמו לבחור שם לתינוק – תרצו להעניק לילד שלכם שם שמתאים לו, שיתאר אותו, ושיעביר מסרים טובים ונכונים לאנשים שיפגשו בו.

יש חשיבות רבה לבחירת השם – הוא חייב להתאים למוצר או לעסק, להיות פועל יוצא של הערכים שלו ומוטב שיהיה קשר ישיר בין המותג לבין השם שלו.

כמו כן, חשוב לוודא ולבדוק שהשם שבחרנו ייחודי ולא קיים אפילו בצורה דומה – בחירה של שם עסק שכבר קיים ברשם החברות יכולה להביא את בית העסק עד למצב של תביעה.

שם העסק צריך להיות קל להבנה ללא רמיזות מסובכות ושלא יתאר את המוצר אותו העסק מוכר – למשל, אם העסק מוכר פרגולות לגן אז שהשם לא יהיה "פרגולות לגן", שם כזה יעלה מאות תוצאות של מתחרים במנועי החיפוש. לדוגמא: הוא יכול להיות מורכב משם בעל העסק ומה שימכור: "עידן פרגולות לגן".

שם טוב ילווה אתכם לטווח הארוך ולכן צריך להיווצר מתוך משמעות וחשיבה עמוקה על כל השלכותיו.

 

אפיון מקצועי של העסק

אפיון מקצועי של העסק - מה זה מיתוג עסקי

 

לאחר בחירת השם אנו נוכל להתחיל לאפיין וליצור זהות מותגית לעסק שלכם על ידי ביצוע מחקר שוק ומתחרים מקיף וניתוח קהלי היעד אשר בסופו נציג מספר רעיונות לבידול וייעול המותג.

מחקר שוק איכותי הוא אחד מהכלים החשובים ביותר אשר ישמש אותנו במהלך כל תהליך המיתוג כיוון שדרכו נוכל לקבל את התמונה הרחבה והמלאה ביותר על העסק ובצורה המקיפה ביותר.

מעבר ללקיחת פרטים על העסק והבנה של העתיד הצפוי לו והמטרות אותם ירצה להשיג, נמצא את המתחרים הרלוונטיים ונחקור את החוזקות והחולשות שלהם על מנת לזקק מידע מועיל וחשוב.

כמו כן, נחקור את קהלי היעד בצורה המעמיקה ביותר.

בשביל ליצור שיווק אפקטיבי ומדויק נצטרך להבין מי קהל הלקוחות אותנו אנו משרתים, מה הצרכים שלהם, אילו קווי אופי והרגלים מאפיינים אותם וכיצד נוכל להשתמש בכל אלה לתועלתנו.

את כל אלו נחבר לערכים בהם המותג שלכם מאמין

 

השפה העיצובית

הגדרת השפה העיצובית בתהליך המיתוג העסקי

 

לאחר ביצוע המחקר ושאלת כל השאלות הרצויות נגיע להבנה בהירה באשר לרצונות הלקוח ונתחיל בתהליך הגדרת השפה העיצובית.

בכדי לאפיין ולבדל את העסק ולהפוך אותו למותג, נתרגם את המחקר שערכנו לשפה עיצובית שתכלול בתוכה סממנים ומאפיינים חזותיים שיגדירו את העסק, מוצריו ושרותיו.

הסממנים הללו כוללים את שם העסק, הצורות, הצבעים, סגנון האותיות ואף הפרופורציות אשר בחרנו כדי להציג את המותג.

השפה העיצובית תשמש את העסק החל מעיצוב הלוגו וכלה בכל מוצר או פרסום ששייך לו.

לדוגמא, כאשר תגיעו למשרד עורכי דין לרוב העיצוב יתבטא בצבעים כהים וצורות נוקשות מה שיוביל להרגשת רשמיות.

"מותג" משרד עורכי הדין הספציפי אליו נכנסתם ילווה אתכם בכל מקום – בשלט הכניסה, בעט בו תכתבו, על הכוס ממנה תשתו, על הניירת ועוד.

כולם יהיו אחידים בסגנון העיצובי שלהם ויחזקו את התחושה אותה רצה המשרד להשריש כאשר לקוח יכנס אליו – רשמיות, רצינות ועוצמה.

את כל זה השיג המשרד ללא צורך במילים, אלא רק על ידי שימוש באפיון ויזואלי חזק שבא לידי ביטוי בלוגו, בצורות ובצבעים הנכונים.

לסיכום, השפה העיצובית תכלול בתוכה את כל הסממנים אשר נבחרו להוביל ולאפיין את המותג שלכם, על מנת להשיג את המטרה והתחושה העיקרית הרצויה אותה יקבלו הלקוחות שלכם.
כל אלה יועברו רק באמצעות אמצעים ויזואליים אשר תגדיר את זהות המותג בשלב זה.

 

עיצוב הלוגו

עיצוב הלוגו בתהליך המיתוג בעסקי

 

לאחר תהליך הגדרת השפה העיצובית, יתחיל המעצב הגרפי במלאכת עיצוב הלוגו המעשי.
יצירת לוגו היא אחת מעמודי התווך של העסק, כאשר הוא בעצם תרגום של הרעיון והשפה העיצובית לידי הביטוי המוחשי בצורה הגרפית שלו, אך לפני פתיחת המחשב ועיצוב הלוגו הלכה למעשה, ישרטט המעצב הגרפי מספר סקיצות ידניות וישתף אותם עם איש השיווק על מנת לדייק את המסרים הרצויים.

שרטוט הסקיצות ישמש את המעצב הגרפי, בעל העסק ואיש השיווק לשם מציאת דרך משותפת והמדויקת ביותר שתכלול את כל המרכיבים שהזכרנו בסעיפים הקודמים, תרצה את בעל העסק ותזקק אותם לכדי סמל גרפי אחד חזק וברור.

פה יקרה הקסם וכאן המותג שלכם "יקבל פנים חדשות" שיהוו את סך כל העמדות, הרגשות והתפיסות הקיימות אצל הצרכנים בנוגע למותג שלכם, ואת הבסיס של כל המיתוג עצמו.

 

מוצרי מיתוג משלימים לעסק

עיצוב מוצרי מיתוג לעסק

 

לאחר יצירת הלוגו חברת המיתוג תציע ללקוח את כל המוצרים המשלימים אשר יעזרו לו בקידום העסק – כרטיס ביקור, ניירת משרדית מוצרי שיווק וכו'.

למשל אם ניקח לדוגמא: את "פיצה דומינוס" – אזי המוצרים הממותגים יהיו הקרטון הממותג בה ארוזה הפיצה, השקית של "דומינוס" אשר איתה מקבלים את הקולה ואפילו התבלינים לפיצה עליהם מודפס הלוגו של דומינוס.

כל אלו יופיעו באותו סגנון עיצובי, אותו פונט ובאותם גווני אדום וכחול (הצבעים המזוהים עם פיצה דומינוס).

 

בחירת חברת מיתוג שתמקם את העסק במקום הראשון!

מותג ישראלי - מיתוג עסקי

 

בחירת איש מקצוע מוכשר ויצירתי עם ניסיון רב בתחום המיתוג יביא לכם את התוצאות הטובות ביותר שתמיד רציתם לבית העסק שלכם.

המחקר, השפה העיצובית ועיצוב הלוגו הם חלק מתהליך המיתוג הארוך.

לבחירת איש המקצוע אשר ידאג למיתוג העסק שלכם מא' ועד ת' יש משקל רב.

תהליך כזה לוקח הרבה זמן וכולל בתוכו המון שלבים ותהליכים חשובים שרצוי לא לפספס כאשר המטרה היא להגיע למימוש מקסימום הפוטנציאל של העסק.

בעלי המקצוע אשר ילוו אתכם בתהליך המיתוג חייבים להיות מקצועיים ובעלי ניסיון על מנת שידעו לתת מענה על כל צורך שיעלה, יתרמו לפיתוח העסק שלכם על ידי שיווק נכון, יבינו אתכם ויהיו בעלי יחסי אנוש טובים.

אנו ב"מותג ישראלי" עם שנים של ניסיון מספקים עבודות למאות לקוחות החל מבתי העסק הקטנים ביותר ועד לבתי העסק הגדולים ביותר ובכל התחומים.

 

מיתוג עסקי – סיכום

בעולם התחרותי כיום, בכדי להפוך ליותר מסתם עסק זניח, צריך לדעת לייחד את העסק מהמתחרים.

מיתוג הוא תהליך, אשר את מכלול תוצאותיו אולי תראו רק בטווח הארוך ולכן ההמלצה העיקרית היא לשים דגש על מיתוג חזק כבר בשלבי הקמת החברה או העסק.

הבנה של כללי המשחק בכל הקשור למותג חזק ומנצח עם אמירה היא ללא ספק גולת הכותרת במציאות שבה מתקיימת תחרות כמעט בכל תחום אפשרי.

קחו את המותג שלכם הכי רחוק שאפשר מבחינת המסרים! כל שקל שתשקיעו במותג חזק יניב עבורכם פי 10 בהמשך הדרך, בהצלחה.

052-5222510

הגיע הזמן להפוך
את העסק שלכם למותג

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר